Bezpłatne sposoby na to, jak zdobyć lajki na FB

Promowanie fan page’a na Facebooku to złożone zadanie. Aby był popularny, potrzebuje wiernych i zaangażowanych fanów. W tym wpisie podpowiadamy, jak zdobyć lajki na FB bez wydawania pieniędzy. Dzięki naszym poradom przekonasz się, że stworzenie angażujących wpisów może przynieść bardziej wartościowe polubienia, niż płatne kampanie. Zapraszamy!

Zdobywanie lajków bez pieniędzy

Brak budżetu na promocję nie jest przeszkodą w jej realizowaniu. Musisz, co prawda, wytężyć umysł i zakasać rękawy, ale warto to zrobić. Facebook umożliwia różne sposoby popularyzowania fan page’a. Poznaj dwa z nich, zastosuj i ciesz się dużą liczbą fanów oraz wartościowych polubień!

wpisy na facebookuTworzenie odpowiednich treści
Prowadząc fan page musisz pamiętać o tym, by kreować interesujące, angażujące i… krótkie wpisy. Niech większość Twoich postów nie będzie dłuższych niż 150 znaków. Facebook to nie miejsce na elaboraty! Użytkownicy social media cenią komunikaty, które mogą szybko przeczytać i wykorzystać. Jaki jeszcze powinien być post, który przyciągnie wielu fanów i otrzyma sporo lajków?

Angażujące wisy to takie, które zachęcają użytkowników do interakcji. W treści postu możesz zawrzeć pytanie, na które chętni będą odpowiadać albo wartą rozesłania ciekawostkę. Pamiętaj, by na Twoim fan page’u wpisy pojawiały się dość często, były interesujące, wzbudzały emocje i zapraszały do aktywności. Uważaj jednak na treści reklamowe. Jeśli będziesz wrzucać je często i w sporych ilościach, fani opuszczą Twój profil. Najlepiej przyjmij, by na 10 wpisów, maksymalnie 2 stanowiły reklamę. Dzięki temu nie znudzisz swoich obecnych fanów i nie odstraszysz potencjalnych. Nikt nie lubi być nachalnie namawiany do kupna, zatem nie traktuj w ten sposób odbiorców Twoje pan page’a.

Konkursy
zdobywanie lajkówOrganizowanie konkursów na Facebooku to łatwy sposób dotarcia do potencjalnych fanów. Większość ludzi lubi wykonywać różne zadania i zdobywać nagrody. Jeśli zależy Ci na tym, by w krótkim czasie wiele osób dowiedziało się o Twoim fan page’u, zorganizuj konkurs. Takim postem fani chętnie się dzielą – udostępniają go oraz podsyłają swoim znajomym i członkom rodzin. Jeśli idea konkursu spodoba się odbiorcom, a sam fan page ich zainteresuje, na pewno zostaną z Tobą na dłużej.

Uwaga! Warunkiem organizowanego przez Ciebie konkursu nie może być polubienie fan page’a, posta albo udostępnienie wpisu. To praktyka zakazana przez Facebooka. Dozwolone jest natomiast poproszenie użytkowników o wykonanie tych czynności.

Pamiętaj, by konkurs był zgodny z zasadami Facebooka oraz ściśle wiązał się z Twoją działalnością. Co to oznacza? Jeśli coś sprzedajesz, ogłoś plebiscyt na zdjęcie z Twoim produktem i w ramach nagrody wręcz zwycięzcom bony do Twojego sklepu albo zestawy wyrobów. Piszesz bloga o kosmetykach? Niech chętni prześlą ulubiony przepis na domową maseczkę do twarzy, a Ty w zamian obdaruj ich musującymi kulami do kąpieli. Pomysłów jest naprawdę wiele, zatem usiądź i zastanów się, jaka formuła konkursu pasowałaby do Twojej działalności.

Czy darmowe zdobywanie lajków jest skuteczne?

zdobywanie fanówBezpłatne zdobywanie lajków jest skuteczne, o ile dobrze zaplanujesz i wykonasz różne działania. Przede wszystkim postaraj się, aby Twój fan page wyglądał atrakcyjnie oraz zachęcająco. Pamiętaj o dodawaniu zdjęć, filmów i grafik. Użytkownicy social media są bombardowani wieloma treściami, zatem masz niewiele czasu, by przyciągnąć ich uwagę. Postaw na ciekawe, angażujące i emocjonalne treści, pobudzające wyobraźnię zdjęcia oraz… systematyczność. Dbaj o fan page i często dodawaj nowe, ciekawe posty. O czym jeszcze należy pamiętać?

Jeśli prowadzisz bloga, sklep internetowy albo masz swoją stronę, zainstaluj na nich wtyczki do Twojego fan page’a. Dzięki temu osoba, która trafi na Twoją witrynę, będzie mogła bez trudu przenieść się także na Twój profil. Obecnie mało kto ma czas i ochotę szukać fan page’y w wyszukiwarce Facebooka. Zdecydowanie lepiej jest ułatwić użytkownikom dostęp do social media.

 

Jeśli zadbasz o wszystkie te elementy i będziesz sumiennie pracować nad fan page’em, potencjalni fani na pewno Cię zauważą. To, czy dadzą Ci lajka i postanowią śledzić Twój profil, zależy tylko od Ciebie oraz Twojego zaangażowania. Brak budżetu to nie wymówka. Skuteczne zdobywanie lajków na Facebooku wymaga sumienności, pomysłowości oraz pracowitości. Pieniądze wcale nie są potrzebne!

Dodaj komentarz