Co można zyskać na kupnie zadłużonej spółki?

Niejeden przedsiębiorca musiał się kiedyś zmierzyć z widmem upadłości. Niekiedy jest to wynik ryzyka, które jest nieodłącznym elementem prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Daje ono często pozytywny skutek, zwiększając obroty firmy i dając możliwość dalszego funkcjonowania na rynku, lecz w momencie, gdy podejmujemy wiele nietrafionych decyzji, a czasami nawet jedną, która prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji, koniecznym jest podjęcie odpowiednich czynności, które w efekcie mają zakończyć działalność firmy.

Zakup likwidowanej spółki

kupię zadłużoną spółkęPrzynajmniej w takiej postaci, jak dotąd. Istnieje bowiem sposób na skuteczne pozbycie się przez nas problemu, jakim bez wątpienia jest zadłużona spółka. Obecnie w internecie możemy natknąć się na naprawdę wiele różnych ofert głoszących „kupię zadłużoną spółkę w likwidacji”. Może to wydawać się nienaturalne i dziwne, ponieważ co może komuś przynieść możliwość przejęcia zadłużonego przedsiębiorstwa? Okazuje się jednak, że jest to niezwykle popularny sposób na rozpoczęcie własnej działalności z pominięciem wielu czasochłonnych i skomplikowanych działań związanych z zakładaniem nowej firmy. Odkupienie istniejącego już przedsiębiorstwa może wiązać się również z pomysłem lepszego zarządzania jej interesem, a co za tym idzie – wyprowadzenia z długów za pomocą odpowiednich długofalowych działań.

kupię zadłużoną spółkęWiele doświadczonych w tym zakresie firm proponuje również podpisanie intratnych umów określających uczciwą pomoc przedsiębiorcy, który wciąż pragnie prowadzić własną firmę. Za otrzymanie odpowiednich udziałów w spółce może zredukować zadłużenie i wprowadzić skuteczny plan restrukturyzacji firmy, który miałby ją w końcu wyprowadzić na prostą. Taka agencja może również pomóc nam w przygotowaniu odpowiedniego wniosku upadłościowego. Jednak dla osoby, która nie będzie chciała kontynuować swojej działalności ze względu na konieczność wielu poświęceń, najlepszym wyborem będzie jej sprzedaż uczciwemu przedsiębiorstwu. Należy przy tym pamiętać, że wcale nie oznacza to ucieczki od naszych zobowiązań. Dla nas będzie to przede wszystkim minimalizacja strat, które ponosilibyśmy przez dalsze prowadzenie zadłużonego przedsiębiorstwa.

Istotnym jest jednak, by spółka lub osoba prywatna dokonująca takiego przejęcia dopilnowała wszystkich koniecznych czynności, żebyśmy nie musieli ponosić żadnych prawnych konsekwencji wynikających z przeprowadzenia nieodpowiedniego przejęcia. Postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem powinno być dla nas priorytetem, by nie stwarzać sobie następnych zbędnych problemów.

Dodaj komentarz