Czym zajmują się biura rachunkowe?

Prowadzenie spraw rachunkowych na własną rękę często bywa problematyczne, skomplikowane i czasochłonne, szczególnie dla osoby, która nie ma zbyt dużego doświadczenia związanego z finansami. Często początkujący przedsiębiorcy starają się samodzielnie zarządzać kadrami, płacami, rozliczeniami i rachunkowością w swojej firmie, jednak szybko przekonują się, że znacząco cierpi na tym rozwój zakładu.

Usługi księgowe i dodatkowe

dobre biuro rachunkoweZnacznie lepszym rozwiązaniem jest przekazać te zadania ekspertom z biura rachunkowe. W jakich sprawach są w stanie pomóc? Większość księgowych ma szeroką wiedzą z każdej dziedziny związanej z finansami i prowadzeniem przedsiębiorstwa. Zaleca się zatem korzystać z usług biur rachunkowych już w momencie stawiania pierwszych kroków przy tworzeniu własnego biznesu. Taka współpraca zazwyczaj kontynuowana jest nawet w momencie, kiedy zakład zacznie przynosić spore zyski, a kadra pracownicza stopniowo będzie się powiększać. Na pomoc księgowego można liczyć podczas rejestrowania własnej działalności gospodarczej. Ekspert doradzi, do jakich urzędów należy się udać, jakie dokumenty przygotować oraz w jaki sposób je uzupełnić. Co więcej, biuro rachunkowe zajmie się prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji wyposażenia oraz rozliczeń VAT. Specjalista zajmie się również sporządzaniem niezbędnych dokumentów dla urzędów oraz wysyłaniem ich (w tym PIT-ów i CIT-ów).

dobre biuro rachunkoweWłaściciel przedsiębiorstwa nie musi martwić się o terminowe wykonywanie płatności, sporządzanie bilansów zysków i strat czy przygotowywanie deklaracji podatkowych, wniosków kredytowych, biznesplanów i innych dokumentów. Biuro rachunkowe zajmie się pełną opieką nad kadrami – przygotuje umowy o pracę, poprowadzi akta pracownicze, zajmie się rozliczaniem osób zatrudnionych oraz w niektórych przypadkach poprowadzi również rekrutację. Znane dobre biuro rachunkowe w Bydgoszczy ma w swojej ofercie też wiele usług dodatkowych, które wyróżniają to przedsiębiorstwo na tle konkurencyjnych firm. Oznacza to, że nie każdy księgowy musi świadczyć takie same usługi. Współpracę z biurem rachunkowym może podjąć każdy, bez względu na ilość zatrudnionych osób, formę prowadzonej działalności czy generowane zyski.

Nie dla każdego jednak cennik usług księgowych będzie taki sam. Eksperci z reguły oferują tańsze usługi osobom dopiero rozpoczynającym prowadzenie działalności, głównie ze względu na znacznie mniejszy zakres wykonywanych czynności. Na ostateczną cenę ma wpływ, między innymi ilość tworzonych dokumentów, rodzaj ewidencji księgowych oraz wielkość przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz