Finansowo kliknięci

Jedną z wielu form zarabiania przez internet jest tzw. klikanie reklam. Pracę tę jesteśmy w stanie wykonywać z każdego miejsca: własnego domu lub w strefie publicznej. Warunkiem jest, aby w naszym zasięgu był nielimitowany internet. Niektórzy „biznesmeni” uważają ten rodzaj zarobku za szybki i łatwy. A jak jest naprawdę?

„Wyklikane” portale, czyli czym jest PTC?

W internecie co trzecia strona wręcz krzyczy do nas: „zarabiaj za reklamy we własnym domu!”. Jednak co to właściwie znaczy? Mamy tworzyć je sami i komuś sprzedawać? Czy to jest możliwe? Czy nie należy pracować dla jakiejś korporacji, aby mieć taką możliwość? Otóż zarabianie na „klikniętej” reklamie wcale nie opiera się na jej tworzeniu. Zarabianie na reklamach to nic innego, jak klikanie w określony link reklamowy i realizowanie związanego z nim zadania. Aby móc zarobić na reklamach, należy zarejestrować się na odpowiednim portalu (tzw. PTC) umożliwiającym dostęp do owych linków.

Taką możliwość dają firmy, które przez sieć werbują do swego grona reklamowych „klikaczy”. Za określoną stawkę, dobraną pod względem priorytetu reklamy, firmy zlecającej jej obejrzenie (np. właściciela marki) oraz rodzaj reklamy (np. płatny film, ankieta, baner) udostępniane są im odnośniki internetowe, na których czeka wybrany schemat. To ile zarobimy, zależy przede wszystkim od tego, jak wiele linków danego dnia uda nam się kliknąć. Podkreślamy: „uda się” ponieważ odnośniki dostępne są jedynie wydzielonym czasie oraz w limitowanej ilości. Czasami jest ich kilkadziesiąt dziennie, innym razem musimy się zadowolić jedynie kilkoma kliknięciami. Musimy mieć również na uwadze, że ten sposób zarabiania nie powinien być przez nas traktowany, jako nasze główne źródło dochodów. Sprawdzi się ono, gdy mamy dużo wolnego czasu i pragniemy dorobić sobie do naszych aktualnych zarobków (renty, emerytury czy ewentualnie kieszonkowego).

Zarabianie przez klikanie

A więc jak zarabiać przez internet na reklamach? Już odpowiadamy. Decydując się na klikanie za pieniądze musimy przede wszystkim dokonać przeglądu firm zajmujących się zatrudnianiem „klikaczy”. W internecie możemy znaleźć informacje dotyczące zarówno portali polskich jak i zagranicznych. To od nas zależy to, który z nich wybierzemy. Rozglądajmy się mimo wszystko za tymi, które najdłużej utrzymują się na rynku, a opinie internautów na ich temat są jak najbardziej pozytywne. Wymogiem jest zapoznanie się z regulaminem.Częstym błędem, jest sugerowanie się wysokim wynagrodzeniem za klikniętą reklamę. To „zmyłka”. Poważne firmy poznać można po tym, że ich stawka nie jest zbyt wysoka. Sprawdzać należy również tzw. minimum do wypłaty, czyli: ile trzeba kliknąć, aby suma pieniężna została przesłana na konto.

Z tego względu, że nie jest to zbyt dochodowy „biznes”, polecamy założenie konta (bądź nawet kilku) na portalach zagranicznych. Wynagrodzenie jest tam naliczane np. w dolarach, co po przeliczeniu na złotówki jest o wiele bardziej opłacalne. Rejestracja na takich portalach jest całkowicie darmowa, a praca nie wymaga od nas żadnego wkładu własnego w postaci pieniędzy.Jedyne co musimy poświęcić to nasz czas i cierpliwość.

Naszą myślą przewodnią staje się myśl: klikasz i masz, nie klikasz- nie masz. Dosłownie. To od nas zależy kiedy, ile i jakie reklamy będziemy klikać,a więc w pewien sposób wysokość naszego wynagrodzenia określamy samodzielnie. Na samym początku „zabawy” w reklamy klikanie może wydać się nużące, a pomysł zarobkowania w ten sposób nietrafiony. Jednakże jest tak, jak wspominaliśmy: ta branża wymaga cierpliwości i zaangażowania. Musi minąć sporo czasu, aby można było zauważyć zadowalające nas efekty.

Podsumowanie

Oprócz tego, że możemy dopasować naszą pracę do czasu, którym dysponujemy, plusem jest także to, że nie jest z naszej strony wymagane żadne doświadczenie czy specjalne umiejętności. W przypadku zagranicznych PTC ułatwieniem może być znajomość języka angielskiego, jednak interfejsy posiadają na tyle prostą konstrukcję, że wystarczające będą podstawy.

Dodaj komentarz