Jak rozpoznać godną zaufania kancelarię prawną?

Coraz więcej osób zastanawia się, co zrobić, gdy nie zostały one ujęte w testamencie, sporządzonym przez członka rodziny. Jak się okazuje, gdy mowa jest o dzieciach osoby sporządzającej testament, mają one prawo do tak zwanego zachowku. Aby jednak go uzyskać, konieczne może się okazać zwrócenie o profesjonalną pomoc.

Najlepsza kancelaria prawna

najlepszy prawnikZachowek jest należną dzieciom osoby zmarłej częścią spadku, która przysługuje im nawet w momencie, gdy w oficjalnym testamencie nie zostały one ujęte. Należy jednak pamiętać o tym, że uzyskanie tej części testamentu jest powiązane z dopełnieniem wielu różnych formalności. Chodzi tutaj przede wszystkim o dostarczenie sądowi wymaganych oświadczeń, oraz wniosków w określonym przedziale czasowym. W tym celu niezbędna może się okazać zaufana kancelaria prawna w Tarnowie, dzięki której będzie można znacznie skuteczniej dochodzić swoich praw w sądzie. Jasnym jest, że w takich wypadkach należy wybierać te kancelarie, które są wyspecjalizowane w prawie spadkowym. Wysokość zachowku, będącego procentową wartością całego spadku, zależy od wielu różnych czynników. Bez wątpienia wlicza się w to końcową wartość całego majątku, a także ilość uprawnionych spadkobierców, ale także i tych, którzy nie zostali ujęci w testamencie.

dobra kancelaria prawnaNależy pamiętać o tym, że złożenie odpowiedniego wniosku do sądu w celu otrzymania zachowku, leży w gestii spadkobiercy, nie ujętego w testamencie. Oznacza to, że gdy nie będzie on samodzielnie dochodził swoich praw i nie złoży wymaganych wniosków, oraz zaświadczeń w wymaganym terminie, później nie może on już dochodzić swoich roszczeń. Jednym z podstawowych wniosków, w sporządzaniu którego może pomóc kancelaria prawna, jest oświadczenie pokrewieństwa, potwierdzone przez akt urodzenia. Warto pamiętać o tym, że niezbędne wnioski należy złożyć w określonym terminie od momentu faktu odejścia osoby spokrewnionej. Oczywiście, kancelaria prawna pomoże w dotrzymaniu wszelkich terminów, ze względu na znajomość zasad prawnych powiązanych z prawem spadkowym. Należy pamiętać o tym, że często pomyślne załatwienie spraw związanych z uzyskaniem zachowku wymusza na spadkobiercach ujętych w testamencie oddania części otrzymanego spadku osobie dochodzącej swoich praw do niego.

Kancelarie prawne mogą się okazać niezwykle pomocne w załatwieniu spraw związanych ze spadkiem. W szczególności, mowa jest o sytuacji, gdy potomek osoby zmarłej nie został ujęty w testamencie. Aby tak jednak się stało, musi on dopełnić wszelkich formalności, które pozwolą na potwierdzenie jego pokrewieństwa.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.majzerowiczmadel.pl!

Dodaj komentarz