Kobiety, matki – bizneswoman

Mimo, iż żyjemy w XXI wieku, wśród niektórych ludzi wciąż króluje przeświadczenie, że kobieta nie jest stworzona do pracy na własny rachunek, a jej miejsce powinno być w domu- z mężem, dziećmi i obowiązkami gospodyni. Są panie, które wspierają budżet rodzinny chodząc do pracy. Jednak niektóre z kobiet pragną być na tyle niezależne, że decydują się postąpić krok dalej. W najmniejszym stopniu nie uważają, że ich umiejętności mogłyby być mniejsze, niż mężczyzn. Stawiają sobie za cel pokazanie niedowiarkom, na ile stać „słabszą” płeć.

Czy biznes jest pisany kobiecie?

Błędne jest pojęcie, że rola kobiety powinna ograniczać się tylko do obowiązków domowych, i że to mężczyzna, jako głowa rodziny, powinien być jej jedynym żywicielem. Coraz częściej mamy do czynienia z tym, że to właśnie kobieta dzierży stanowisko biznesowe i sprawdza się na tym polu lepiej niż niejeden mężczyzna. Zdarzają się ludzie, którzy uważają, że kobieta i biznes, to dwie zależności, które się wykluczają.

Kobiety z powodu mniej rozwiniętej półkuli mózgowej, odpowiedzialnej za logiczne myślenie, odpowiednią analizę i dedukcję, a także nauki ścisłe odsuwane były na bok w dziedzinie biznesu. Jednak to właśnie typowa dla nich część mózgu odpowiedzialna między innymi za kreatywność i abstrakcyjne myślenie, ułatwia im wyobrażenie sobie swojego pomysłu w sposób dokładniejszy i bardziej przestrzenny. Kierowanie się kobiecą intuicją również może mieć wpływ na podejmowanie trafnych decyzji. Posiada dużą podzielność uwagi- często pracuje nad kilkoma rzeczami jednocześnie. Kobieta biznesu wykazuje się w interesach zarówno otwartością umysłu, jak i determinacją. Dąży do celu przepychając się łokciami, jednak nie jest to spowodowane chęcią zdobycia poklasku, czy wyższego wynagrodzenia. Kobiety często pragną realizować się w swojej pracy, zamiast skupiać się wyłącznie na awansach.

Matka biznesu

Pomysł na kobiecy biznes czasami kiełkuje bardzo długo, a czasami wystarczy impuls, żeby było jasne, że zostanie wdrożony w życie. Czasami kobiecy biznes to po prostu sprzedaż ich własnych wyrobów: ciast, obrazów, ręcznych robótek. Może nawet pisanie książek. Możliwości jest coraz więcej. Inne kobiety decydują się na poważniejsze środki- pozyskują fundusze na swoje własne firmy.

Biznes dla kobiet nie jest żadnym ograniczeniem ich osoby. Co więcej, nie rezygnują z niego zostając mamami. Z radością łączą sferę zawodową i rodzinną, równocześnie odpowiednio rozdzielając zwój czas między obie te rzeczy. Zawsze wybierają to, co jest dla nich ważniejsze. Jednak zaobserwowano również sytuacje, kiedy mamy dopiero po poczęciu swojego dziecka uświadamiają sobie, że czas na ich kolejny krok do samorealizacji.

Pomysł na biznes dla mamy może być inspiracją wynikającą z jej nowego stylu życia. Jako mama, może wyciągnąć wnioski z zadań, jakie ma przed sobą, oraz pomyśleć o zmianach, jakie mogłyby je usprawnić. Młoda mama może zaangażować się w działalność firmy produktu, który ją interesuje. Jako konsumentka, będzie mogła wprowadzić inny punkt widzenia. Nakierować jej przedstawicieli. Może również stać się ambasadorką firmy, promującą towar. Własny biznes dla mam również jest rzeczą osiągalną i jak najbardziej możliwą. Początki są takie same, jak w przypadku każdego innego biznesu. Z tą różnicą, że teraz dodatkowo młoda mama może wprowadzić na rynek również swoją wiedzę rodzicielską. A ze względu na poprawę maminej asertywności i stanowczości, zarządzanie kadrą pracowniczą.

Podsumowanie

Każda kobieta i mama ma prawo i możliwości do tego, by stać się kobietą biznesu. Rozwinąć skrzydła tam, gdzie możliwe, że jeszcze niedawno nie odważyłaby się wyruszyć. Wielokrotnie bywa tak, że jedyną rzeczą, jaka ogranicza kobiety w ich działaniach jest brak pewności siebie z ich strony. W świecie biznesu należy uparcie dążyć do zamierzonego celu. Nie bać się sięgnąć po sukces. Nikt nie ma prawa nazwać kobiety „słabszą płcią”, skoro jest ona w stanie zarówno prowadzić dom, jak i firmę. A niekiedy zdarza się, że zależny jest od niej jej własny mąż. Kobiety, nie lekceważcie się- tak wiele możecie.

Dodaj komentarz