Rekrutacja pracowników w firmie

Wielu pracodawców narzeka na trudności w znalezieniu odpowiednich ludzi do pracy. Kandydaci nie mają odpowiednich kwalifikacji, czy wykształcenia. Zdarza się też, że szybko się zwalniają bo dostają propozycję z innej firmy, czy też nie mają motywacji do pracy. Rotacja osób zatrudnionych bywa duża, co zaburza funkcjonowanie firmy i generuje mnóstwo problemów. Czy da się temu zapobiec?

Sprawny proces rekrutacyjny

pomoc w rekrutacji pracownikówNa pewno odpowiednio przeprowadzony proces rekrutacji i wybór właściwego kandydata spośród chętnych zwiększa prawdopodobieństwo, że wszystko będzie szło po naszej myśli. Tylko jak to zrobić? Profesjonalna pomoc w rekrutacji pracowników w Szczecinie oferowana jest przez różne firmy. Co zakłada i czy warto w to inwestować? Zdecydowanie tak! Pozwoli to przyspieszyć proces rekrutacyjny, jak również zwiększy szansę na powodzenie. Na początku ekspert porozmawia z przedstawicielem firmy by dowiedzieć się jakiego kandydata oczekują. Trzeba być konkretnym – nie można stawiać na ogólniki typu ,,kandydat musi być profesjonalny i chętny do pracy”. Trzeba wskazać konkretne cechy ważne na danym stanowisku np. umiejętności przywódcze, umiejętność działania pod presją czasu, czy umiejętności negocjacyjne. Również zakres obowiązków powinien być dobrze opisany.

pomoc w rekrutacji pracownikówPrzykładowo, praca handlowca może polegać na dzwonieniu do klientów i przekonywaniu ich do zakupu pakietu usług, na ciągłym podróżowaniu po całej Polsce jako przedstawiciel firmy, jak również na sprzedaży stacjonarnej w sklepie. W ofercie pracy trzeba też wskazać na mocne strony firmy i podać co oferuje ona pracownikowi – to zachęci kandydatów do wysłania swojego CV. Profesjonalista od HR zajmie się też przeglądaniem nadesłanych zgłoszeń, przesiewaniem kandydatów oraz rozmowami kwalifikacyjnymi. Na ich podstawie wytypuje najlepszego chetnego, który idealnie spełnia oczekiwania firmy, a także takiego, który faktycznie chce pracować w danej firmie, a nie szuka jedynie tymczasowego zajęcia dopóki nie znajdzie czegoś lepszego. Ekspert wie też jakie pytania zadawać, tak by w przypadku kandydatów o takim samym doświadczeniu wybrać tego jedynego na daną posadę – czasem niuanse mają duże znaczenie.

Poproszenie o pomoc specjalisty od HR pozwoli znacząco usprawnić proces rekutacyjny, jak również odciąży pracowników firmy, którzy nie muszą odrywać się od codziennych obowiązków, by przeglądać listy motywacyjne i spotykać się z kandydatami. Czasem lepiej jest zapłacić ekspertowi, ale mieć gwarancję, że dobry pracownik szybko zawita do naszego zespołu.

Dodaj komentarz