Zalety założenia jednoosobowej firmy za granicą

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to ogromne wyzwanie. Abstrahując już od konieczności posiadania wkładu własnego na samym początku – pieniądze stanowią tu najmniejszy kłopot – trzeba liczyć się z tym, że własna firma niezwykle dobrej znajomości przepisów oraz prowadzenia bardzo szczegółowej dokumentacji.

Mała firma w Niemczech

firma w niemczech bez meldunkuZeznania podatkowe, składki odprowadzane do ZUS-u czy też oczekiwanie w nie mających końca kolejkach w urzędach… Te czynniki sprawiają, że wielu przedsiębiorców, mimo że ma świetny pomysł na prowadzenie biznesu, rezygnuje jeszcze na starcie, zanim podejmie jakiekolwiek działanie. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, mianowicie jednoosobowa firma w Niemczech bez meldunku. Dokładnie tak – można założyć własną działalność za granicą bez konieczności przeprowadzania się do innego kraju. I wcale nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Prawda jest taka, że wszystkie formalności może załatwić za nas profesjonalna agencja, której można zlecić takie zadanie. Przeniesienie formalności wiąże się z ogromnymi korzyściami, takimi jak konieczność odprowadzania składek zusowskich o relatywnie mniejszej wysokości niż w Polsce, a także o wiele wyższa kwota wolna od podatku.

firma w niemczech bez meldunkuSzczegóły rozwiązania zależą, rzecz jasna, od prawa podatkowego obowiązującego w danym kraju należącym do Unii Europejskiej, natomiast jedno jest pewne – założenie jednoosobowej firmy za granicą zwyczajnie się opłaca. Dlatego też przedsiębiorcy coraz częściej podejmują się tego rozwiązania. Od niemal dziesięciu lat Polacy na ogromną skalę przenoszą swoją działalność do Niemiec – to zjawisko coraz bardziej powszechne. Załatwienie pierwszych formalności zajmuje dosłownie kilka godzin. Koszt zarejestrowania działalności gospodarczej – w zależności od cennika obowiązującego w danym landzie (to niemiecki odpowiednich naszych województw) – wynosi około kilkudziesięciu euro. Kiedy opłata zostanie zaksięgowana, wystarczy poczekać na uzyskanie indywidualnie przyznawanego numeru podatkowego, co zajmuje zwykle od dwóch do pięciu, sześciu tygodni.

Jeśli nie czujemy się na siłach, żeby samodzielnie dopełnić wszelkich formalności, możemy zwrócić się o pomoc do odpowiedniej firmy, która zrobi to za nas – oczywiście trzeba będzie za to zapłacić, jednak, jakby nie było, całościowo wyjdzie to każdemu na plus. Warto zatem przemyśleć takie rozwiązanie, popytać znajomych – wielu z nich być może prowadzi działalność w ten sposób – i zarejestrować się w zagranicznym urzędzie. Po upływie kilku miesięcy będzie można liczyć zysk.

Dodaj komentarz